Digital Contact partnerem 6. edycji 48 Hour Film Project Warszawa

Pod koniec września br. będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie zrzeszające miłośników kina z całej Polski. Mowa o szalonym konkursie – 48 Hour Film Project Warszawa, którego ideą jest przygotowanie krótkometrażowego filmu. Może nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby uczesticy nie mieli na zrealizowanie swojego zadania tylko 48 godzin. Digital Contact objęło patronat nad wydarzeniem.

 

48hfp_logo_duze.jpg

48 Hour Film Project to ogromne, międzynarodowe wydarzenie filmowe, konkurs organizowany jest w 135 miastach na całym świecie już od 15 lat. Tegoroczna edycja odbyła się już w Katowicach i Wrocławiu. Teraz nadszedł czas na Warszawę. Nasza stolica zamieni się w wielki plan filmowy w dniach 23-25.09.

Ekipy, które zgłoszą się do konkursu mają takie samo zadanie: wymyślić, napisać scenariusz, nakręcić i zmontować krótkometrażowy film tylko w jeden weekend. We wszystkich filmach muszą pojawić się też trzy obowiązkowe elementy, w tym miasto. W filmowym maratonie może wziąć udział każdy: profesjonaliści, amatorzy, nieważna jest również metryka, ani wykształcenie. Wystarczy zebrać grupę miłośników kina, fanów aktywnego, twórczego życia i zrobić film.

Filmy zostaną ocenione przez prestiżowe jury. Na zwycięzcę konkursu czeka wyjazd do USA na międzynarodowy finał FILMAPALOOZA do Seatlle w marcu 2017 roku. W deszczowym mieście miłośników kawy i filmu reprezentanci z Polski powalczą o nagrody i pokaz swojego filmu na The Short Film Corner w Cannes.

 

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród filmowców – w ubiegłym roku do warszawskiej edycji 48HFP zgłosiło się blisko 70 ekip (ponad 700 twórców), a powstało ponad 55 filmów. Przez ostatnie pięć lat polscy filmowcy nakręcili już blisko 500 filmów.

 

Więcej informacji na temat Festiwalu znajdziecie na stronie:

http://48hfppoland.pl/pl/miasta/warszawa/aktualnosci/strony/1